Dlaczego warto segregować oleje?

Jest wiele powodów, dla których warto segregować zużyty olej jadalny. W ten sposób nie tylko zapobiegasz wielu problemom technicznym w swoim domu, ale także w publicznej sieci kanalizacyjnej. Dzięki twojej pomocy, przyszłe pokolenia będą mogły nadal zamieszkiwać naszą planetę.

Zapobiegasz zatykaniu rur spustowych

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co dzieje się, gdy wylewasz zużyty olej do zlewu lub toalety? Olej stopniowo osadza się we wnętrzu rur kanalizacyjnych, a wraz z nim gromadzą się w nich również inne zanieczyszczenia. Ryzykujesz tym samym, że pewnego dnia rury zatkają się, co narazi cię na utratę czasu i pieniędzy
Proc tridit ilustrace6
Proc tridit ilustrace7

Zapobiegasz awariom lokalnej sieci kanalizacyjnej

Wiele osób wylewa zużyty olej do zlewu bądź do toalety, co powoduje gromadzenie się zanieczyszczeń w domowej sieci kanalizacyjnej. Te same problemy występują zatem w miejskiej sieci kanalizacyjnej, a taka awaria każdorazowo obciąża budżet gminy. Czy domyślacie się, jakich rozmiarów była największa „góra tłuszczowa“, która zatkała kanał w Londynie? Ważyła 130 ton i była mniej więcej wielkości największego na świecie płetwala.

Masz wpływ na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia ścieków

Większość oczyszczalni nie ma możliwości, aby w pełni usunąć olej z oczyszczanych ścieków. Dlatego często trafia on wraz z wodą do ekosystemu. Jest też odkładany w kompostowalnych pozostałościach, które zanieczyszczają glebę i zabijają drobne organizmy. Podsumowując, olej jest niebezpiecznym odpadem i wrogiem środowiska naturalnego.
Stickers ciste ospadni vody pl
Proc tridit ilustrace9

Pomagasz redukować ilość CO2 emitowanego do atmosfery

Najlepszą ochroną dla sieci kanalizacyjnej jest zatem segregacja oleju. Utylizacja odpadów, w tym utylizacja oleju, nie wpływa znacząco na poziom emisji CO2. Możemy go zredukować poprzez recykling, a następnie ponowne wykorzystanie oleju, tym razem jako paliwa do samochodów i samolotów. Każdy litr oleju poddanego recyklingowi pozwala ograniczyć emisję CO2 o ponad 90% w porównaniu z konwencjonalnymi paliwami kopalnymi.

Przetworzony przez nas olej staje się idealnym surowcem do produkcji nowoczesnych biopaliw

Przeznaczony do segregacji olej nie tylko nie będzie zanieczyszczał sieci kanalizacyjnej i środowiska, ale może być również ponownie wykorzystany. Wystarczy napełnić olejem butelkę typu PET i wrzucić ją do jednego z naszych pojemników. Oczyszczony i przetworzony olej staje się cennym surowcem do produkcji nowoczesnych biopaliw wykorzystywanych w przemyśle samochodowym oraz w lotnictwie.
Proc tridit ilustrace10
Proc tridit ilustrace11

Oszczędzasz zasoby naturalne

Pozwalając na recykling zużytego oleju chronisz przed zanieczyszczeniami glebę, wodę, powietrze i inne zasoby naturalne. Dzięki twojej pomocy, przyszłe pokolenia będą mogły nadal zamieszkiwać naszą planetę.

Jak poprawnie segregować olej?

Do pojemnika należy wrzucać wszystkie rodzaje olejów i tłuszczów, które są używane do przygotowania jedzenia w twoim domu.

Segregować można wszystkie oleje gastronomiczne (słonecznikowy, z oliwek, rzepakowy, sojowy, palmowy, kokosowy i inne), tłuszcze (masło, margaryna lub smalec), a także oleje i tłuszcze z sałatek, konserw, zalew olejowych oraz marynat do grilla i smażenia.
Plechovky PL 1
Trafin ilustrace zbytek2

Olej z sałatek

Trafin ilustrace zbytek3

Olej z zalew

Trafin ilustrace zbytek4

Marynaty do grilla

Trafin ilustrace zbytek5

Olej z fondue

Trafin ilustrace zbytek6

Oleje roślinne

Trafin ilustrace zbytek7

Tłuszcze i margaryny

Trafin ilustrace zbytek8

Oleje i tłuszcze z konserw

Trafin ilustrace zbytek9

Olej po smażeniu

panev

Zużyte oleje i tłuszcze wystarczy zlać do jakiejkolwiek butelki typu PET.

Dla twojego bezpieczeństwa, zużyty olej powinien najpierw ostygnąć. Gdy będzie zimny, przelej go do plastikowej butelki typu PET. Butelkę możesz napełniać stopniowo, pamiętając każdorazowo o jej szczelnym zamknięciu.

Pełną, szczelnie zamkniętą butelkę zanieś do najbliższego pojemnika przeznaczonego do segregacji olejów.

W żadnym wypadku nie wlewaj oleju bezpośrednio z butelek do pojemnika, ani nie wrzucaj do niego szklanych butelek.
popelnice

Gdzie znajdziesz
nasze pojemniki?

pavouk 1

Co dzieje się z twoim olejem?

Zgromadzony w naszych pojemnikach olej przewozimy do fabryk, gdzie poddajemy go czyszczeniu.

Proces technologicznego oczyszczania oleju z resztek zanieczyszczeń i wody przebiega w trzech fazach.
Butelki PET również poddajemy recyklingowi.
Oczyszczony przez nas olej staje się idealnym surowcem do produkcji nowoczesnych biopaliw, stosowanych w lotnictwie oraz w przemyśle samochodowym.
co_se_deje
auto

Kompleksowa obsługa serwisowa gastronomii

Jesteśmy liderem na polskim rynku utylizacji zużytych olejów i tłuszczy gastronomicznych. Dziękujemy naszym klientom za zaufanie.

Na co zwrócić uwagę

Trafin_ilustrace_zbytek10
Zapobiegasz zatykaniu rur spustowych w twoim domu, jednocześnie obniżając koszty ewentualnych napraw hydraulicznych i czyszczenia rur.
Trafin_ilustrace_zbytek11
Zapobiegasz awariom lokalnej sieci kanalizacyjnej, dzięki czemu wspomagasz lokalny budżet poprzez obniżenie kosztów czyszczenia i naprawy sieci.
Trafin_ilustrace_zbytek12
Masz wpływ na zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia ścieków, a także zapobiegasz skażeniom środowiska, spowodowanym przenikaniu zużytego oleju do gleby, wody i całego ekosystemu.
Trafin_ilustrace_zbytek13
Dzięki recyklingowi zużytych olejów pomagasz zredukować ilość CO2 emitowanego do atmosfery.
Trafin_ilustrace_zbytek14
Oszczędzasz zasoby naturalne oraz zmniejszasz zapotrzebowanie na uprawę roślin oleistych, wykorzystywanych do celów przemysłowych.
Trafin_ilustrace_zbytek15
Przetworzony przez nas olej staje się idealnym surowcem do produkcji nowoczesnych biopaliw, wykorzystywanych również w lotnictwie.